Visningsschema

13:00SlottsbiografenSpela roll (IC8)

15:00SlottsbiografenKroppens skydd (IC2)

17:00SlottsbiografenSvensk kortfilm 1

19:00SlottsbiografenRaffinerat animerat (IC4)

13:00SlottsbiografenSound & Vision (IC6)

15:00SlottsbiografenSvensk kortfilm 4

17:00SlottsbiografenSvensk kortfilm 2

19:00GrandSex på film

19:00FyrisbiografenDocurama 1 - Anti +/- Thesis

21:00SlottsbiografenStadens symfoni (IC9)

11:00SlottsbiografenStadens symfoni (IC9)

13:00SlottsbiografenNäbbar och klor (IC3)

15:00SlottsbiografenTidskapsel (IC10)

15:00FyrisbiografenPeter Weiss

17:00SlottsbiografenDocurama 1 - Anti +/- Thesis

17:00UKK Sal BSound & Vision (IC6)

18:00Vasasalen, Uppsala konstmuseumPeter Weiss som filmare

19:00FyrisbiografenVika Kirchenbauer

19:00SlottsbiografenSpela roll (IC8)

21:00FyrisbiografenSvensk kortfilm 2

11:00SlottsbiografenSvensk kortfilm 5

13:00SlottsbiografenFångad på video (IC1)

15:00FyrisbiografenSusanna Wallin

15:00ReginaSpela roll (IC8)

15:00SlottsbiografenVar jag kommer från (IC11)

17:00FyrisbiografenNäbbar och klor (IC3)

17:00GrandSyria Now!

19:00FyrisbiografenCinemAfrica Now!

19:00GrandQueer Docs

21:00ReginaPrisvinnare

21:00GrandQueer Fiction

21:00SlottsbiografenAmerica Now!

13:00SlottsbiografenSpegelaffekter (IC7)

15:00SlottsbiografenFantastisk Film 1

15:00ReginaQueer Docs

17:00FyrisbiografenPeter Weiss

17:00SlottsbiografenFantastisk Film 2

17:00ReginaQueer Fiction

19:00ReginaPrisvinnare

19:00SlottsbiografenSex x kärlek (IC5)

19:00FyrisbiografenFilm från Uppland

09:00ReginaProgram 9-10 år

10:30ReginaProgram 7-8 år

13:00SlottsbiografenAndedjur (IC1)

15:00SlottsbiografenBlodsband (IC2)

17:00SlottsbiografenSvensk kortfilm 4

19:00SlottsbiografenRaffinerat animerat (IC7)

21:00SlottsbiografenSex xxx Kärlek (IC8)

09:00ReginaProgram 4-6 år

13:00SlottsbiografenBlotta ögat (IC3)

13:30ReginaProgram 9-10 år

15:00SlottsbiografenGenom tid och rum (IC6)

17:00SlottsbiografenSvensk kortfilm 5

19:00ReginaUngblod (IC10)

19:00SlottsbiografenFilm från Uppland

21:00SlottsbiografenFrihetskämpar (IC5)

21:00ReginaTop Motion!

21:00FyrisbiografenKvinnans plats

09:00ReginaProgram 7-8 år

10:30ReginaProgram 4-6 år

13:00SlottsbiografenGenom tid och rum (IC6)

15:00SlottsbiografenDunkla drifter (IC4)

17:00SlottsbiografenSvensk kortfilm 1

17:00FyrisbiografenArne Sucksdorff

19:00ReginaAndedjur (IC1)

19:00SlottsbiografenGreenland Now!

21:00ReginaBlodsband (IC2)

21:00SlottsbiografenSvensk kortfilm 2

21:00FyrisbiografenNaturens hämnd

09:00ReginaProgram 4-6 år

10:30ReginaProgram 7-8 år

11:00SlottsbiografenUngblod (IC10)

13:00SlottsbiografenVulkanismer (IC11)

15:00SlottsbiografenFrihetskämpar (IC5)

17:00FyrisbiografenBlotta ögat (IC3)

17:00SlottsbiografenSvensk kortfilm 3

18:00Vasasalen, Uppsala konstmuseumNg’endo Mukii

21:00FyrisbiografenSvensk kortfilm 4

21:00SlottsbiografenEast Africa Now!